I homekatalogi I kontakt I

PRZEGLĄD MASZYN BUDOWLANYCH VOLVO

VOLVO - MINIŁADOWARKI KOŁOWE


Potrzebne jest coś więcej niż tylko ładowarka kołowa? Typowy przypadek dla maszyny wielozadaniowej Volvo. Z właściwym osprzętem roboczym ładowarka taka zastępuje całą grupę kosztownych maszyn. Osprzęty widłowe zamiatarki, łyżki.... do wyboru ponad 60 rodzajów. Jeden z nich, ten właściwy do wykonania postawionego zadania, stoi do dyspozycji. Przezbrojenie maszyny standardowym hydraulicznym szybkozłączem osprzętu to dziecinna igraszka. Wsiądź do swojej miniładowarki Volvo i zapomnij o wszystkim, co słyszałeś na temat czasu traconego na nieproduktywne przestoje, gdziekolwiek byś nie pracował w gospodarstwie rolnym, w ogrodnictwie, przy kształtowaniu terenów zielonych, w przemyśle, w robotach komunalnych... 
Miniładowarki kołowe Volvo są uniwersalnymi maszynami wielozadaniowymi O cechach użytkowych daleko wykraczających poza ogólny standard. Szybkozłącze hydrauliczne osprzętu roboczego do współpracy z asortymentem ponad 60 typów osprzętu jest standardowym wyposażeniem wszystkich modeli maszyn większych niż ZL302C. Bez opuszczania kabiny operator może w ciągu kilku sekund wymienić osprzęt.
Dzięki hydrostatycznemu układowi kierowniczemu wyposażonemu w przegub skrętu z możliwością oscylacji, ładowarkji charakteryzuje zwarta budowa i łatwość manewrowania. Sprawny układ kinematyczny wysięgnika zapewnia odpowiednią moc cykli roboczych, a oszczędny silnik o niskiej emisji szkodliwych składników spalin, gwarantuje przekonywujące parametry techniczne. Hydrostatyczna skrzynia przekładniowa utrzymuje wysoką siłę trakcyjną nawet, gdy silnik pracuje pod maksymalnym obciążeniem. Służy ona jednocześnie jako nie zużywający się układ hamulcowy. Automatyczny napęd ułatwia prowadzenie.