I home I zamów katalog I kontakt I
 
 

Sandvik posiada bogate tradycje w zaopatrywaniu różnych gałęzi przemysłu w stalowe taśmy transporterowe i zdobył wiodącą pozycję w przystosowywaniu tych taśm do specjalnych wymagań użytkownika. W miarę rozszerzania obszarów zastosowań, wzbogacała się również oferta produkcyjna taśm transporterowych firmy Sandvik, zarówno jeśli chodzi o gatunki stali, wymiary, jak i tolerancje.
Zamieszczone niżej tabele zawierają podstawowe informacje dotyczące zakresu wymiarów, składu chemicznego i gatunków oferowanych taśm stalowych oraz ich zastosowań.
Sandvik stosuje bardzo prosty sposób oznaczania gatunków taśm stalowych, w którym liczby oznaczają przybliżoną wartość wytrzymałości na rozciąganie w Mpa, zaś litery gatunek stali i jej strukturę.

C = stal węglowa (ang. carbon steel)
S = stal nierdzewna (ang. stainless steel)
A = struktura austenityczna (ang. austenitic steel)
M = struktura martenzytyczna (ang. martensitic steel)


Wykończenie powierzchni
Sandvik opracował specjalną technologię produkcji umożliwiającą wytwarzanie taśm stalowych o powierzchni dostosowanej do wymagań produkowanego wyrobu. Dostępnych jest kilka rodzajów wykończenia powierzchni. Standardowo taśmy są walcowane na zimno i szlifowane do osiagnięcia wymaganej chropowatości. Na żadanie dostarczane sa taśmy o powierzchni polerowanej, żłobkowanej, wytłaczanej, chromowanej lub pokrytej teflonem.

Taśmy perforowane
Dysponujemy pięcioma standardowymi wzorami perforacji dostosowanymi do większości zastosowań. W przypadku specjalnych wymagań perforację wykonujemy na życzenie wedle określonego wzorca przy zachowaniu minimalnej średnicy otworu 0,8 mm.

Taśmy bezkońcowe i taśmy w kręgach
Firma Sandvik dostarcza taśmy w kręgach z końcami przygotowanymi do spawania lub nitowania na miejscu instalacji lub też jako zespawane taśmy bezkońcowe.

True-Tracking
W celu zapewnienia precyzyjnego prowadzenia taśm w urządzeniach mogą być one wyposażone w prowadnice Sandvik true-Tracking wykonane z gumy (dostępne są różne gatunki) lub w postaci specjalnych spiral stalowych.

Prowadnice zabezpieczające transportowane wyroby
Taśmy można wyposażyć w umocowane blisko krawędzi bocznych prowadnice utrzymujące na niej transportowany materiał lub w poprzeczne progi uniemożliwiające zsuwanie się materiału przy dużym pochyleniu przenośnika taśmowego.

Przenośniki taśmowe i akcesoria
Sandvik, oprócz pełnej oferty taśm stalowych, oferuje również szeroki wybór akcesoriów, narzędzi i części zamiennych do przenosników wyposażonych w stalową taśmę transporterową, takich jak bębny, klinowe koła, prowadnice, ślizgi, układy sterowania taśmy oraz kompletne linie technologiczne.

Zapewnienie jakości
AB Sandvik Process Systems posiada certfikat systemu ISO 9001 w zakresie „Projektowanie i produkcja taśm stalowych do przenosników taśmowych i linii technologicznych wykorzystujących taśmy stalowe”.

I home I zamów katalog I kontakt I