SPRZĘT OCHRONNY

Proponujemy sprzęt ochronny kilku znanych firm. Ochronniki słuchu produkowane przez szwedzką firmę PELTOR, jednego z liderów w tej branży. Rękawice ochronne dla wszystkich dziedzin przemysłu amerykańskiej firmy ANSELL EDMONT oraz respiratory szwedzkiej firmy SUNDSTROM.
 
OCHRONNIKI SŁUCHU PELTOR
PELTOR oferuje serię ochronników słuchu dostosowanych dla każdego srodowiska zagrożonego hałasem. System pałąków nagłownych pozwala połączyć je z hełmami, osłonami przeciwsłonecznymi, przyłbicami do spawania, osłonami twarzy. Dla osób, które muszą się porozumiewać mimo panującego haałasu, Peltor oferuje ochronniki słuchu z radiotelefonami, w wersji przewodowej oraz bezprzewodowej, pozwalające na łącznosć jedno lub dwukierunkową.
Ze względu na zdolnosć tłumienia hałasu ochronniki podzielone są na typy oznaczone odpowiednim symbolem i kolorem:
H6 - kolor biały: stosowane przy małym hałasie - warsztaty szkolne, przemysł tekstylny)
H9 - kolor żółty: do pracy w srodowisku o srednim natężeniu hałasu - uniwersalne do większosci zastosowań przemysłowych
H3 - kolor pomarańczowy: do pracy w warunkach dużych obciążeń hałasem, w przemysle ciężkim, na lotniskach itp.
H7 - kolor zielony: do pracy w srodowisku o dużym poziomie hałasu w  przemysle ciężkim, rolnictwie, budownictwie i portach lotniczych.
H10 - kolor czarno-czerwony: do pracy w srodowisku o wyjątkowo wysokim poziomie hałasu, do prac w przemysle ciężkim, wydobywczym, budownictwie i lotnictwie.
Słuchawki z radioodbiornikiem: w muszlach słuchawek zamontowany jest radioodbiornik UKF na pasmo 88-108 MHz. Możliwosć słuchania radia podczas pracy.
 
RĘKAWICE OCHRONNE ANSELL EDMONT
Najwyższej jakosci rękawice, bezpieczne i wygodne pozwalające na długie, ekonomiczne użytkowanie. Szeroki wybór rękawic ochronnych dla wszystkich zastosowań przemysłowych, zaczynając od ochrony rąk przed urazami mechanicznymi, agresywnymi chemikaliami, ekstremalnymi temperaturami a kończąc na ochronie delikatnych wyrobów przemysłu elektronicznego i precyzyjneggo przed kontaktem ze skórą dłoni. Opis przykładowych rękawic:
HYCRON - odporne na scieranie, przecięcie i przekłucie, idealne do pracy z szorstkimi przedmiotami. Moą być prane w pralkach automatycznych. Nie nasiąkają tłuszczami, olejami i smarami. Przeznaczone do wykonywania prac ciężkich wytrzymują srednio dwunastokrotnie dłuższy czas pracy niż rękawice skórzane.
SOL-VEX PLUS - wysoka odpornosć chemiczna na rozpuszczalniki organiczne, oleje, smary i tłuszcze. Doskonałe własciwosci wytrzymałosciowe, odporne na przecięcie i przekłucie, całkowicie szczelne.
 
RESPIRATORY SUNDSTROM
Respiratory filtrujące chronią przed wdychaniem cząsteczek stałych (pył, dym, lub mgła) jak również przed gazami i oparami. Respirator filtrujący składa się z
1) maski ochronnej (półmaska lub pełna maska twarzowa) oraz systemu zasilania w powietrze
2) filtra przeciwpyłowego lub
3) filtra gazowego (pochłaniacz).
Jeżeli równoczesnie wystepują gazy/opary i pyły musi być stosowany zestaw filtrów, tj. filtr przeciwpyłowy i filtr gazowy (pochłaniacz).
Filtry gazowe (pochłaniacze) są dzielone na trzy klasy w zależnosci od maksymalnego stężenia gazów, przy którym mogą być jeszcze stosowane.
 
1 = mała zdolnosć absorpcji
0,1% objętosciowo (1000 ppm)
   2 = srednia zdolnosć absorpcji
0,5% objętosciowo (5000 ppm)
3 = duża zdolnosć absorpcji
1,0% objętosciowo (10000 ppm)
Filtry gazowe klasyfikowane są w grupach w zależnosci od zastosowania:
 
Typ filtra
Zastosowanie
Kolor kodu
A
Gazy i opary związków organicznych, np.  rozpuszczalników
brązowy
B
Gazy i opary związków nieorganicznych, np. chlor, cyjanowodór, siarkowodór
szary
E
Gazy kwasne, np. dwutlenek siarki
żółty
K
Amoniak
zielony
 

      I home I zamów katalog I kontakt I www.peltor.com I