NARZĘDZIA DLA LEŚNICTWA SANDVIK WINDSOR

Ponad 120 lat badań w dziedzinie hutnictwa i materiałów skrawających składa się na każdy produkt firmy SANDVIK WINDSOR. Nasze wysokiej jakości prowadnice i łańcuchy tnące były testowane i sprawdzone w każdym lesie na kuli ziemskiej (w Kanadzie, Rosji, Indonezji, Szwecji). Sieć dystrybutorów na całym świecie zapewnia szybkie dostawy i doskonały serwis.
 
PROWADNICE
WINDSOR posiada najpełniejszy wybór prowadnic do pił łańcuchowych do większości marek dostępnych na rynku. W ofercie znajdziemy prowadnice do Husqvarny, Stihla, Dolmara, Jonsereda, Solo . Proponowane są prowadnice przeznaczone dla profesjonalistów jak również dla hobbystów - działkowiczów. Szeroki asortyment prowadnic był i jest rozwijany poprzez stały program badań i testów laboratoryjnych w stałym kontakcie z użytkownikami naszych wyrobów. Prowadnice produkowane są w 4 wykonaniach:
Dura Tip
Trwała prowadnica ze stopu stali kobaltowej przewidziana do najcięższych warunków prac. jest niezawodna i nie wymaga częstego serwisowania.
Speed Tip
Super odporny, lity ząbkowany nos prowadnicy. Pięć nitów przytwierdza wymienialne części nosa do prowadnicy. Kształt prowadnicy zapewnia maksymalną odporność na uszkodzenia.
Roll Top Super Pro
Najnowsza, profesjonalna, laminowana prowadnica wykonana ze specjalnego stopu stali przeznaczona do nowoczesnych, szybkotnących pił i bardzo trudnych warunków cięcia. Ząbkowany nos jest wykonany z materiałów równie trwałych jak sama prowadnica i przytwierdzony do niej za pomocą nitów.
Roll Top Mini
Lekka, laminowana prowadnica przeznaczona do lekkich pił stosowanych w pracach domowych.
 

CENNIK PROWADNIC w pliku Excel
ŁAŃCUCHY TNĄCE
Łańcuchy SANDVIK wyrabiane są w fabryce w Stanach Zjednoczonych. Produkowane są typowe rozmiary łańcuchów (3/8 pico, 3/8, 0.325, 0.404). Dostępne są 2 typy łańcuchów w zależności od kształtu ogniwa tnącego - dłuto, półdłuto. Dodatkowo łańcuch może posiadać ogniwo przeciwodbiciowe, które efektywnie redukuje odbicia w szybkim ruchu powrotnym i umożliwia łatwe przerwanie i rozłączenie łańcucha. Zamawiać można łańcuchy konfekcjonowane, czyli z  liczbą ogniw dokładnie dobraną do danego typu prowadnicy lub w bębnach o długości 25 lub 100 stóp. W produkcji także łańcuchy do kombajnów  leśnych - harvesterów. Poniżej tabela porównawcza kodów łańcuchów stosowanych przez SANDVIK i odpowiedników firmy Stihl i Oregon.
 
SANDVIK (WINDSOR) STIHL OREGON
50ALG 33RS1 72LP
58ALG 35RS1 73LP
63ALG 36RS1 75LP
50RG 63PM1 91SG
50JLG 23TMI 20LP
58JLG 25TMI 21LP
63JLG 26TMI 22LP

 
CENNIK ŁAŃCUCHÓW TNĄCYCH w pliku Excel


 
Osprzęt leśny firmy SANDVIK WINDSOR gwarantuje:
  • Szybkie i gładkie cięcie
  • Długie utrzymanie ostrości części tnących i wydajności nawet w najtrudniejszych warunkach pracy
  • Możliwość doboru prowadnicy lub łańcucha niemal do każdej pilarki obecnej na rynku 

      I home I zamów katalog I kontakt I