FELO

Firma FELO to niemiecki producent jakosciowych narzędzi do wkręcania (szeroka gama wkrętaków oraz końcówek do wkrętarek), która zdobyła znaczną popularność na rynku europejskim. Rekomendację stanowić może współpraca firmy FELO z korporacją ABB, produkowane przez którą wkrętarki akumulatorowe wyposażane są wyłącznie w końcówki firmy FELO. Oferta firmy skierowana jest przede wszystkim do profesjonalnego segmentu rynku. Firma FELO jako pierwsza na swiecie wprowadziła niektóre z rozwiązań jak np. pokrywanie końcówek do wkrętarek powłoką tytanku azotu prawie trzykrotnie zwiększającą ich trwałosć. Najwyższej jakości wyrobów towarzyszy bardzo atrakcyjna cena.
 
WKRĘTAKI
Oferta obejmuje kilka rodzajów wkrętaków różniących się wyglądem ( inne rodzaje rękojesci ) oraz materiałem zastosowanym do wykonania klingi. FELO proponuje wkrętaki z tradycyjnymi rękojesciami drewnianymi, plastikowymi aż po nowoczesne uchwyty wykonane z kilku gatunków przyjemnego w dotyku elastomeru, zwiększającego uzyskiwaną siłę dokręcania. Rękojesci mają ergonomiczny, nowoczesny wygląd. Klingi wykonane są w większosci modeli ze stopu stali chromowo-wanadowej z dodatkiem molibdenu, który podnosi ich twardosć.

 
KOŃCÓWKI DO WKRĘTAREK
Końcówki do wkrętarek wykonane ze specjalnej wysokostopowej stali zawierającej krzem-molibden-wanad. Dzięki specjalnemu procesowi obróbki cieplnej osiągana jest wysoka trwałość końcówek. Twardość końcówek dostosowana jest do ich rodzaju; 58-59 HRC w przypadku końcówek płaskich i 60-62 HRC dla końcówek krzyżowych.
Interesująca jest także seria końcówek pokrywanych azotkiem-tytanu, którego zastosowanie kilkakrotnie zwiększa wytrzymałość w porównaniu do końcówek tradycyjnych. Pomimo, że ich koszt jednostkowy jest zdecydowanie wyższy, rekompensuje go ich wydajność oraz nie tak częste wymiany zużytych końcówek podczas pracy.
 
ZESTAWY NARZĘDZIOWE
Interesujące zestawy narzędzi składające się z pokrętła stopniowego ( grzechotki ) oraz całej gamy nasadek i końcówek. Przykładowo zestaw prezentowany poniżej pozwala na uzyskanie ponad 60 róznych kombinacji. Zestawy w metalowych, estetycznych kasetach. Dodatkowo duży wybór zestawów z samymi końcówkami do wkręcania pakowanych w plastikowe pojemniki zawierające od 6 do 12 różnych końcówek. Nowoscią jest zestaw 31 końcówek opakowanych w niewielkiej saszetce, którą można mocować do paska.

 
 
Technologie stosowane przez firmę FELO: 
  • Klingi wkrętaków wykonane z jakosciowych stopów stali (chrom + wanadium + molibden)
  • Klingi chromowane, końcówki czernione metodą oksydowania 
  • Rękojesci wykonane z tworzywa (lub połączenia kilku tworzyw) zapewniających wygodę użytkowania i pewnosć uchwytu
  • Twardosć wkrętaków i końcówek ponad wymagania norm ISO i DIN
  • Końcówki do wkrętarek utwardzane, wykonane z jakosciowych stopów stali, także pokrywane tytankiem azotu dla podwyższenia trwałosci
 

      I home I zamów katalog I kontakt I www.felo.com I