NARZĘDZIA STOLARSKIE

Drewno to fantastyczny materiał. Ciepłe i delikatne w dotyku może być kształtowane w najbardziej wyszukane formy jakie człowiek może sobie wyobrazić. Tak bezkonkurencyjny materiał powinien być kształtowany przy pomocy bezkonkurencyjnych narzędzi.
 
PIŁY
Firma SANDVIK własciwie rozpoczynała działalnosć od produkcji pił. Po dzis dzień są one synonimem dobrej jakosci i estetyki wykonania. Najciekawszą innowacją w dziedzinie pił wprowadzoną w ostatnich latach są piły o nazwie Superior pokrywane czarnym, specjalnym tworzywem zmniejszajacym tarcie i posiadające agresywne uzębienie typu XT. Połączenie tych cech sprawia, że cięcie wykonujemy o 50% szybciej wkładając w nie o 30% mniej energii. Ponadto w ofercie także piły:  grzbietnice    płatnice    otwornice    ramowe     włosnice
 
BRZESZCZOTY DO WYRZYNAREK
Brzeszczoty do maszyn takich producentów jak Bosch, Celma, Makita, Atlas Copco. Pakowane po 3 lub 5 sztuk na kartoniku. Wyróżniamy cztery typy brzeszczotów w zależnosci od materiału z jakiego zostały wykonane: brzeszczoty ze stali węglowej (do drewna, tworzyw i innych miękkich materiałów), ze stali szybkotnącej HSS (do wszystkich typów materiałów - wysoka trwałosć), bimetaliczne (do wszystkich typów materiału - niełamliwe), z węglikiem spiekanym (ceramika, szkło, stal nierdzewna). Także uchwyty mniej typowe stosowane przez firmy Black&Decker, Fein, Makita.
 
WIERTŁA I SWIDRY
Wiertła piórkowe
Można je stosować zarówno do ręcznych wiertarek jak i elektronarzędzi. Moga być ostrzone przy pomocy pilnika. Przeznaczone są do szybkiego wiercenia w drewnie i miękkiej płycie. Powierzchnie boczne wiertła, powierzchnie tnące oraz wierzchołek są precyzyjnie szlifowane.
Wiertła kręte
Używane do wiercenia dokładnych, niezbyt głębokich otworów o srednicach 3-20mm. Zaleca się używanie tych wierteł do litego drewna, płyt wiórowych lub sklejki. Specjalnie zaostrzony wierzchołek ułtwia rozpoczecie wiercenia a spiralna powierzchnia rowka usuwa wióry na zewnątrz.
Swidry
Używane do wiercenia precyzyjnych otworów w kłodach i deskach. Wierzchołek swidra jest nagwintowany co sprawia, że w trakcie pracy pojawia sie siła wciągająca narzędzie w drewno. Częsć spiralna swidra transportuje wióry na zewnątrz. Swider może być ostrzony przy użyciu małego pilnika.
Wiertła nastawne
Umożliwia wiercenie róznych otworów o srednicach 15-45 mm lub 22-76mm przy użyciu tego samego wiertła. Łatwa regulacja nastawu przy użyciu wkrętaka lub klucza. Wiertło nastawne ma podobne zastosowanie jak wiertło kręte, nie powinno być jednak używane do materiałów cieńszych niż 9mm lub bardzo twardego drewna.
 
DŁUTA 
Ostrza wykonane z wysokiej jakosci stali narzedziowej, hartowane do twardosci 58-60 HRC na długosci ok. 75% poczynając od krawędzi tnącej oraz pokrywane lakierem w celu zabezpieczenia przed korozją. Krawędź tnąca jest szlifowana i honowana. Rękojsci dłut i żłobików odporne na uderzenia. Do nabycia pojedynczo lub w zestawach.

  
 
Piła Superior znaczy doskonałe cięcie: 

Cięcie stało się znacznie łatwiejsze przy użyciu czarnych pił Superior. Posiadają one hartowane uzębienie typu XT dzięki czemu uzyskujemy niespotykany wzrost szybkosci cięcia: 20% przy cięciu poprzecznym i 50% przy cięciu wzdłużnym w porównaniu do pił standardowych. Czarne wykończenie pił Superior posiada dwie podstawowe cechy odróżniające je od pił standardowych. Po pierwsze, redukuje tarcie podczas cięcia. Piła tnie łatwiej dlatego potrzeba mniejszej siły. Po drugie, czarne piły są odporne na korozję.  
Podsumowując, cięcie czarnymi piłami z serii Superior wymaga mniejszego nakładu energii nawet o 30% w porównaniu do standardowych pił lakierowanych.

 

      I home I zamów katalog I kontakt I